Eesti motiividega ujumistrikoode ja -pükste kollektsioon

21. detsembril 2019 aastal allkirjastati Eesti Puuetega Inimeste Ujumisliidu (EPUL) juhatuse liikme Urmo Pollisinski ja Finis Eesti esindaja Swimera OÜ tegevjuhi Merle Liivand poolt koostööleping.

Ujuja ja ettevõtja Merle Liivandi eestvedamisel ning Eesti Puuetega Inimeste Ujumiseliidu kaasabil on sündinud ainulaadne trikoode- pükste, mütside kollektsioon „Estonia“, mille ostusummast läheb olenevalt tootest 13-19% erivajadustega sportlastele võistlustel osalemiseks, treeninguteks ning puuetega noorte ujumisoskuse arendamiseks.

„Praeguse seisuga on Tokyo paraolümpiamängude normiatiivi täitnud neli ujujat,. Nende ettevalmistuse toetamine on ka minule südameasjaks,“ sõnas Liivand. Lisaks nelja aasta tähtsündmusele pannakse kollektsiooni toodete müügist laekuvast toetusest õlg alla sellele, et sportlased saaksid osaleda erinevatel võistlustel, näiteks liikumispuudega sportlaste maailmamängudel, Downi sündroomiga sportlaste maailmamängudel, Rahvusvahelise Paralümpiakomitee ujumise EM-il, erinevatel MK etappidel, ning Tokyo Paraolümpiamängudel. Samuti soovime oma panuse anda puuetega noorte ujumisoskuse arendamisele.

„Meil on suur heameel, et järjest enam pöörab erasektor tähelepanu meie tegevusele ning et Swimera OÜ-ga oleme jõudnud konkreetse koostööni. Kui tippsportlased veel leiavad endale toetajaid, siis kandepinna laiendamine on seni olnud klubide ja üksikute entusiastide õlgadel. Käesoleva koostöö üks väljundeid on ka toe pakkumine uute harrastuskohtade loomisele – ujumine on puuetega inimestele üks paremaid kehalise liikumise viise,“ ütles EPUL juhatuse liige Urmo Pollisinski.

Kollektsioonis „ ESTONIA“ on hetkel 10 erinevat toodet juba müügis, veebruari alguseks lisandub veel 2 toodet. Huvi selle kollektsiooni vastu on saadud Argentiinast Austraaliani, Kanadast Venemaani.

Disaintrikoodel- ja pükstel on ainulaadne kangaste segu, mis konkureerib ujumisriiete tööstusharu parimatega nii mugavuse kui ka vastupidavuse mõttes. Kangas peab kenasti vastu klooriveele, seda ei kahjusta päikesevalgus ega soolavesi. Swimera tegevjuht on tooteid testinud nii jäises Eestimaa vees kui ka päikselises Florida ookeani vetes.

Kollekstiooni disainimisel olid kaasatud maailma parima ujumistarvikute tootja FINIS Inc disainerid, Merle Liivand ja Swimera kollektiiv. Kollektsiooni Estonia disain kuulub Swimera OÜ-le.

Vaata valminud tooteid SIIT!

Comments are closed.